Унівська проща – міжконфесійне єднання

Унівська проща – міжконфесійне єднанняПочинаючи з 1998 року, учасники пішої прощі зі Львова до Святоуспенської Унівської лаври (60 км.), зупиняються на молитву у храмі Покрови Пресвятої Богородиці УАПЦ у селі Миколаїв, Пустомитівського р-ну, на Львівщині. Понад півтори тисячі прочан щоразу знаходять тут сердечний прийом та щирий почастунок.

«Якби люди мали віру, яку заповів Ісусу Христос, і любов, необхідну для спасіння душі кожного християнина, то питання міжконфесійної роз’єднаності було б далеко другорядним. Ці перешкоди пов’язані лише з людськими слабостями та інтригами. Богу дякувати, в наших селах такого непорозуміння нема. Тому що якого б не були визнання чи обряду, ми передовсім - діти Божі», - вважає настоятель православного храму митрофорний протоієрей Петро-Володимир Петришин.

«Я з великим трепетом, з боязню зустрічаю паломників, - каже священик. – Та кожного наступного разу, коли проща проходить через наше село, настає благодатна мить радості від спілкування. Переживаю, бо відгукнутися так, якби ми хотіли, на превеликий жаль, нам не дозволяють матеріальні проблеми. Тож наші парафіяни ставляться до події з певним побоюванням, що можемо кожному не вгодити. Однак приймаємо прочан не стільки хлібом-сіллю, як серцем та душею».

Така щира постава є взірцем доброго священства – переконаний координатор духовної мандрівки, ієрм. Юстин Бойко. За словами священика, цьогорічна ювілейна хода організаційно найважча. Адже триденний шлях передбачає потребу розташувати паломників на нічний спочинок. Тож забезпечити для цього адміністративні приміщення досить складно.

«Прощі можна організувати навіть на 10 тисяч народу, але чи села це витримають? Прикрий факт – с. Чижиків (Пустомитівський р-н, Львівщина). Саме його ще 1999 року організатори вибрали як одне з сіл паломництва тільки для того, щоб примирити сільських мешканців – православних Київського патріархату та греко-католиків. Робили колосальні зусилля – проводили реколекції, зверталися із запрошеннями до місцевих душпастирів про спільну участь в Богослужінні. Однак порозумітися не вдається.

Найбільше мене шокує те, що нам роками не дозволяють зупинитися в Чижиківській середній школі. Причина – протести вчителів, які належать до різних конфесій. Дивує те, що саме заклад, в якому виховують молоде покоління, через пропаганду й міжконфесійні непорозуміння, стає центром ворожнечі та поділу. Відчувається духовний контраст з християнською віротерпимістю парафіян села Миколаїв. Тут зовсім інший дух. І це передовсім залежить від постави священика» - твердить організатор 20-ї ювілейної прощі Львів-Унів, ієрм. Юстин Бойко.

Маріанна Кузан

Джерело: Львівська Архиєпархія
Фото: Василь Пишкович

 
© Паломницько-прочанський сайт. Всі права захищено 2014.