«Хто щоразу бере участь у прощах до Унева, бачить, як вони кількісно та якісно зростають», − Владика Венедикт (Алексійчук) до учасників прощі

«Хто щоразу бере участь у прощах до Унева, бачить, як вони кількісно та якісно зростають», − Владика Венедикт (Алексійчук) до учасників прощі25-28 серпня 2011 року відбулася 20-та ювілейна проща до Свято-Успенської Унівської лаври. Понад півтори тисячі прочан з України та світу три дні йшли зі Львова до Унева (60 км), щоб віддати шану чудотворній іконі Пресвятої Богородиці, зачерпнути сил та віри в цілющому джерелі, відвідати давнє монаше поховання на Чернечій горі, помолитися у святій обителі монахів Студійського уставу та взяти участь у святковому Богослужінні.

Напередодні свята Успіння Пречистої Діви відбулися традиційні нічні чування, в яких під зоряним небом Унева спільно славили Бога паломники із всіх західних областей України, з Києва, Кіровограда, Одеси, Сум, а також гості з Білорусі, Польщі, Словаччини, Німеччини, Франції та Швейцарії.

Після хресної ходи довкола храму з плащаницею Успіння, під час Великої вечірні, з вітальним словом до прочан звернувся присутній на святкуваннях Єпископ-помічник Львівської архиєпархії Владика Венедикт (Алексійчук).

«Божа ласка зібрала нас разом, щоб ми відзначили велике свято − перехід Богородиці від земного життя до вічності. Вже сотні літ до Унівського монастиря приходять у цей день прочани, бажаючи віднайти тут Бога. Йдемо з різними почуттями, переживаннями, однак кожен очікує, що на цьому місці, де просіяла своїм явленням Пресвята Богородиця, отримаємо благодать, сповнимося великої радості життя», − сказав у своєму слові до прочан Єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

«Покликання християн, − продовжив свою проповідь Владика Венедикт, − ставати проповідниками Христа, являти Бога світові, як це робили святі − не лише словами, а власним життям. Пресвята Богородиця дозволила Богові діяти через себе, носячи цього Бога – Ісуса Христа – у своєму серці», − побажав Владика Венедикт.

Львівський архиєрей зауважив: «Сьогоднішнє свято вимагало чималих старань. Хто щоразу бере участь у прощах до Унева, бачить, як вони кількісно та якісно зростають. Але мало хто знає, скільки зусиль, нервів, праці треба витратити, щоб цього досягти. Господь вибрав собі таку «жертву», яка вже багато років поспіль вкладає всі свої можливі й неможливі зусилля, збирає команду і веде прочан до Свято-Успенської Унівської лаври. Ця особа − наш співбрат, ієромонах Юстин (Бойко)».

На знак вдячності та з нагоди 20-го ювілейного унівського паломництва від імені Церкви Єпископ-помічник Львівський вручив організаторові духовної мандрівки, її натхненникові та ведучому – о. Юстину, подячну грамоту, зауваживши, що це лише відзнака, а справжня подяка чекатиме душпастиря в Небі.

«Унівська проща формує мене як священика, монаха та людину. Ця прочанська діяльність відкрила одну з можливостей моєї реалізації. Намагаюся виконувати її з любов‘ю та відданістю. Прошу в Бога бути добрим знаряддям в Його руках», − сказав керівник Унівської прощі. За допомогу в організації паломництва о. Юстин (Бойко) висловив подякував своїй команді – мирянам, семінаристам Дрогобицької та Львівської семінарій і студентам Українського католицького університету.

Наступного дня, 28 серпня, відбулася святкова Божественна Літургія, яку очолив Єпископ-помічник Львівської архиєпархії Владика Венедикт.

Маріанна Кузан

Джерело: УГКЦ
Фото: Павло Слюсарчук

 
© Паломницько-прочанський сайт. Всі права захищено 2014.