Відбулася ХХ-та ювілейна піша проща до Свято-Успенської Унівської лаври

Відбулася ХХ-та ювілейна піша проща до Свято-Успенської Унівської лавриУ паломницькій ході взяли участь півтори тисячі учасників з різних регіонів України. 25 серпня 2011 року вони вийшли зі Львова, щоб уже через три дні (28 серпня) прибути до знаного відпустового місця – села Унів, де в обителі монахів-студитів святкували храмовий празник Успіння Пресвятої Богородиці.

«Господи, до кого ж нам іти? У Тебе слова життя вічного» євангельський висновок Апостола Павла був біблійним мотто цієї прощі, присвяченої темі Слова Божого в житті людини.

«2013 року відзначатимемо 1025-ліття хрещення Руси-України. На черговій сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ було вирішено заохочувати священнослужителів підготовляти вірних до такої визначної події. Відповідно кожен з цих років присвячений якійсь темі. 2011 рік – керигмі, тобто проповідуванню Божого Слова. Місія християнина – слухати Святе Письмо, оскільки зі слухання народжується віра, й нести Благу вість іншим. Тож цьогорічна проща особлива упродовж прочанського маршруту наперед запрошені проповідники у формі реколекцій висвітлюють в різних аспектах тему Слова Божого», розповів керівник прощі ієрм. Юстин Бойко.

За словами о. Юстина, у кожному селі, де зупинялися на молитву паломники, для них проводили науки. Опісля раз в день відбувалися так звані Біблійні читання. Проща складалася з 30 груп, в кожній з яких читали і обговорювали наперед вибраний біблійний текст (притчі, в яких Христос говорить про Царство Небесне). «Цей метод дуже цікавий, бо іноді прості люди, прочани настільки глибоко й щиро інтерпретують почуте, що навіть найбільші богослови замовкають. Особливо оригінальне пояснення євангельських істин мають діти», сказав щодо цього керівник прощі до Унева.

26 серпня на зустріч з учасниками духовної подорожі в село Миколаїв прибув ігумен Свято-Успенської Унівської лаври ієрм. Теодор Мартинюк. Після спільного Молебеня до Пресвятої Богородиці о. Теодор звернувся до паломників: «Слово Боже основа нашого християнського життя. Щодня ми вживаємо безліч різних слів, щоб спілкуватися між собою, ділитися інформацією чи емоціями. Часто навіть не зауважуємо, якими словами користуємося для цього. Проте, щойно відкриємо Святе Письмо, відразу відчуваємо, що там на кожній сторінці є особливі слова».

27 серпня 2011 року вже в Уневі з вітальним словом до прочан звернувся колишній багатолітній ігумен Свято-Успенської лаври, нині Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, Владика Венедикт (Алексійчук).

Маріанна Кузан

Джерело: УГКЦ
Фото: Василь Пишкович

 
© Паломницько-прочанський сайт. Всі права захищено 2014.