Прочанський шлях спільноти «Світло Христа» до Унева

Прочанський шлях спільноти «Світло Христа» до УневаЗ 25 по 28 серпня 2012 р. молодіжна спільнота «Світло Христа» з церкви св. Йосафата у Львові взяла участь у серпневій прощі до Унева. Спільнота вирушила у цей прочанський шлях до Святоуспенської Унівської лаври, щоб чувати над подією Успіння Пресвятої Богородиці.

Особливістю цьогорічної прощі була її тема – «Християнська солідарність у вірі, надії і любові». Уже навіть сам прочанський шлях став нагодою для прояву християнської солідарності, адже прочани мали безліч нагод стати добрими самарянами та самарянками. Два перші спекотні дні були справжньою перевіркою фізичних та духовних сил. Прочани допомагали один одному нести важкі сумки, набирати воду у криницях, вмивали один одному ноги, ділились їжею і просто підставляли своє плече тому, хто втрачав сили. Прочанський шлях також був наповнений піснями, особистими та спільними молитвами.

27 серпня до Унева пробули близько 1700 прочан. Разом з українськими прочанами йшли також прочани з Білорусі, Словаччини, Росії, Франції.

Ділились під час прощі своїми думками про солідарність та чесноти віри, надії та любові, а також молились із прочанами екзарх Луцький Йосафат Говера, єпископ-помічник Львівський Венедикт Алексійчук, єпископ-помічник Київський Йосиф Мілян, єромонах Севастіян Дмитрух, незмінний керівник прощі єромонах Юстин Бойко, отці Микола та Орест Фредина та інші. Великою радістю для прочан було те, що Архиєрейську Божественну Літургію очолив Глава Церкви Святослав Шевчук.

Нічні чування з монахами-студитами творили благодатну духовну атмосферу передчуття великого празника. У святковому тропарі співаємо: «У різдві дівство зберегла ти, в успінні світу не оставила ти, Богородице. Переставилася ти до життя, бувши Матір’ю Життя». Цей празник щороку нагадує нам, що Божа Мати поряд і не покине своїх дітей, які звертають до неї свої молитви.

Наталя Юрах


Джерело:
Редемтористи
Фото: Редемптористи Згромадження

 
© Паломницько-прочанський сайт. Всі права захищено 2014.